Ebben az időszakban a terméskötés szempontjából elengedhetetlen tényező a meleg, magas relatív páratartalmú levegő, melyet légköri aszály idején öntözéssel tudunk biztosítani. Továbbá ebben az időszakban jelentkezik a tripsz (dohánytripsz, közönséges tripsz), ami a virágrészek károsításával csökkent terméskötődést, termékenyülési problémákat okozhat.
Lombkártevőként megjelenhetnek különböző bagolylepke fajok (gamma bagolylepke, káposzta bagolylepke, gyapottok bagolylepke), melyek tömeges előfordulás esetén tarrágást is okozhatnak az állományban. A védekezés ellenük elsősorban agrotechnikai módon a telelő lárvák és bábok talajműveléssel történő csökkentése révén, szükséges esetben kémiai védekezéssel, talajfertőtlenítéssel történjen.
Ekkor jelentkezik még az akácmoly második nemzedéke, melynek lárvái később károsíthatnak. A mezei poloskák kártétele is jelentős lehet egyes évjáratokban.
A fehérpenész elleni védekezésben elsődleges a 4-5 éves vetésforgó tartása az e betegségre fogékony növényektől. Az érzékeny növények egymás utáni visszakerülési idejét a vetésforgóban javíthatjuk hiperparazita gombák alkalmazásával. Mindemellett rendelkezésünkre áll a kémiai védekezés lehetősége is állománypermetezéssel.