A gyomok a repcében széles körű károkat okozhatnak. A víz- és tápanyag-konkurencián kívül (ami jelentős termésveszteséget okoz) a kultúrnövény őszi fejlődését visszafogják, a növény felnyurgulhat, csökken a télállóság, emiatt nő a kifagyás esélye, tavasszal későn fakad az állomány, csökken az elágazások száma, ami szintén a termésveszteséget növeli. A gyomok rontják a termés minőségét, növelik a termés tisztításának költségét, gátolják a betakaríthatóságot, illetve fokozódik a talaj gyommagtartalma. A repcére is igaz, hogy ha minél korábban iktatjuk ki a gyomokat, akkor érjük el a legnagyobb terméseket.
A tankkeverékek összeállításakor fordítsunk figyelmet arra, hogy a szuperszelektív egyszikűirtót ne keverjük a repce más gyomirtószereivel.
A repcebolha elleni védekezés mellett figyelemmel kell legyünk a repcedarázs kártételének megakadályozására. A lárva lerágja a repce leveleit, emiatt a növény gyengén fejlődik, vagy elpusztul. A fiatal lárva a levél fonákon hámozgat, vagy lyuggat, a fejlettebb lárva pedig az érközöket rágja, karéjoz és súlyos esetben tarrágást okoz (akár pár nap alatt is). Ha a lárvák száma eléri a 2-3 db/m2–t védekezni kell.
A megfelelő áttelelés érdekében ekkor végezzük az állomány növekedésszabályozását, regulátorozását. A regulátorok őszi felhasználásával egy korai vetést alkalmazhatunk, mivel a regulátor az apikális dominancia gátlásával csökkenti a növény magasságát. Ennek következtében a növény vastagabb gyökérnyakat és erőteljesebb gyökeret fejleszt, valamint a tenyészőcsúcs is visszahúzódik. Mindezek hatására a repce robusztusabb, erőteljesebb növekedési tengellyel megy a télbe, így télállóképessége jobb lesz, a kifagyás veszélye minimálisra csökken. Tavasszal pedig egy erőteljesebb állomány indulhat a vegetációba, nagyobb levélszámmal és nagyobb számú oldalhajtás kezdeménnyel (nagyobb becőszám).
A triazol típusú készítmények őszi alkalmazásával a gombák elleni védelmet is megoldjuk. Ekkor elsősorban a fóma és a cilindrospóriumos betegségek ellen védekezhetünk.