A Leptostar® acetamiprid hatóanyaga egy rendkívül hatékony felszívódó és transzlamináris hatású rovarölő, mely a rovarok idegrendszerére hatva gyors és hatékony védelmet nyújt a kártevők ellen, hatásmódjával elpusztítva őket. A Leptostar® a kártevők különböző fejlődési alakjaival szemben bevethető és ideális választás a szántóföldi és kertészeti kultúrák rovarokkal szembeni védelmére. Házikerti felhasználása is engedélyezett!
Miért érdemes a Leptostar® rovarölő szert választani?
Gyors hatású, tartós védelmet nyújtó megoldás a jól bevált acetamiprid hatóanyagra alapozva.
Széles kultúrapalettán alkalmazható.
Számos rovarkártevő ellen bevethető a kártevők különböző fejlődési szakaszában.
A költségtakarékosan beszerezhető készítmény felhasználásához a KITE Zrt. szaktanácsadói széles körű és szakszerű segítséget nyújtanak partnerei részére.
Általános jellemzők:
· Hatóanyag: 200 g/l acetamiprid
· Formuláció: folyékony vízoldható koncentrátum (SL)
· Forgalmazási kategória: I.
· Kiszerelés: 1 l, 5 l
· Munkaegészségügyi várakozási idő: 0 nap (száradásig)
· Méhveszélyesség: nem jelölésköteles
· Veszélyesség vízi szervezetekre: kifejezetten veszélyes
· Tűzveszélyesség: nem jelölésköteles
Őszi és tavaszi káposztarepcében a repcefénybogár és ormányosbogarak elleni védekezés szükségességéről a kártevők egyedszámának felmérése alapján lehet dönteni. Növényenként 5 repcefénybogár előfordulása esetén javasolt a védekezést elvégezni. A permetezést 200-400 l/ha vízmennyiséggel , nedvesítő szer hozzáadásával célszerű elvégezni. A fénybogár elleni kezelések a területen előforduló egyéb károsítók (repcebecő-ormányos, repcebecő-gubacsszúnyog) ellen is hatásosak.
Kukoricában a kifejlett kukoricabogarak elleni védekezés célja az egyedszám tojásrakás előtti gyérítése, a következő évi lárvakártétel mérséklése, valamint a bibeszálak lerágásának, ezáltal a hiányos termékenyülésnek elkerülése érdekében. A védekezést a tömeges rajzás idejére, lehetőleg a bogarak tojásrakása előtti időre javasolt időzíteni. Ha a nővirágzás még nem haladta meg az 50 %-ot és a táblában egyidejűleg a zöld bibeszálak 1,5 cm-re történt visszarágása észlelhető, valamint ha a bogarak növényenkénti egyedszáma eléri a 0,5-1 értéket, a védekezés indokolt. A kukoricamoly elleni védekezést előrejelzésre (fénycsapdás, szexferomon csapdás megfigyelés, valamint tojáscsomó vizsgálat) alapozva, a lepkék tojásrakását követően, a tömeges lárvakelés előtt célszerű elvégezni.
Csemegekukoricában a kukoricamoly elleni védekezést a kukoricánál leírtakkal egyező módon javasolt időzíteni. A levéltetvek elleni védekezést az első kis kolóniák megjelenésekor indokolt elvégezni. A levéltetű-betelepedés idejét növényvizsgálattal, sárgatállal vagy ragadós sárgalap-csapdákkal lehet megállapítani.
Napraforgóban a károsító levéltetvek elleni védekezést ugyanígy, az első kis kolóniák megjelenésekor indokolt elvégezni. A mezei poloskák elleni védekezést a betelepedés időszakában javasolt elkezdeni.
Szójában a csipkézőbogarak és a mezei poloskák elleni permetezést az imágóbetelepedés időszakában javasolt elkezdeni. A levéltetvek ellen a védekezést az első levéltetű telepek megjelenésére ajánlott időzíteni.
Tavaszi búza, őszi búza, tritikálé és rozs kultúrákban a mórpoloska ellen az imágók betelepedésekor, majd a tömeges lárvakeléskor kell kezelni.
Almában a levéltetű-fajok ellen a védekezést az első telepek megjelenésekor javasolt megkezdeni, és a felszaporodás mértékétől függően ismételni. Az almamoly ellen szexferomon csapdás előrejelzés alapján, lárvakeléskor ajánlott védekezni, melyet elhúzódó rajzás esetén 7-10 nap múlva szükséges megismételni. A poloskaszagú almadarázs elleni védekezést az alma virágzása idején, a sziromhullás végéig, az imágórajzás időszakában célszerű elvégezni. A kerti szipoly (cserebogarak) elleni védekezés az imágók intenzív megjelenésekor időszerű. A lombosfafehérmoly ellen a védekezést a lepkék főrajzása idején javasolt elkezdeni, és a rajzást követően a kis aknák megjelenéséig célszerű megismételni. Az almalevél-gubacsszúnyog ellen az imágórajzás végén javasolt védekezni.
Meggyben cseresznyelégy ellen illatcsalétekkel kombinált sárga ragadólapos rajzásmegfigyelésre alapozva, az első legyek megjelenésekor, az imágórajzás kezdetén célszerű permetezni. A levéltetvek ellen a védekezést az első levéltetű telepek megjelenésére ajánlott időzíteni, melyet ragadós sárgalappal, vagy sárgatálas csapdákkal állapíthatunk meg. A meggyfúró ormányos elleni védekezést az imágók megjelenésének idejére célszerű időzíteni. A füstösszárnyú levéldarázs fiatal lárvái ellen kell a kezelést időzíteni. A meggyvirág-aranymoly ellen a rügyduzzadás időszakában szükséges védekezni. A sodrómolyok ellen a kezelést a szexferomon csapdás előrejelzés alapján, a lárvakelés idejére ajánlott időzíteni. Az első védekezés az első levelek kiemelkedésekor időszerű.
Szilvában a poloskaszagú szilvadarazsak elleni védekezést megfigyelésre alapozva, a szilva virágzása idején, a sziromhullás végéig célszerű elvégezni. A levéltetvek elleni első kezelést növényvizsgálat alapján, az első telepek megjelenésekor célszerű elvégezni, majd szükség esetén 7-10 nap múlva megismételni. A teknős pajzstetvek elleni védekezés a lárvarajzás és a hímek rajzása idején javasolt. A szilvamoly ellen szexferomon csapdás előrejelzés alapján, lárvakeléskor ajánlott védekezni. A sodrómolyok ellen a kezelést a szexferomon csapdás előrejelzés alapján, a lárvakelés idejére ajánlott időzíteni. Az első védekezés az első levelek kiemelkedésekor időszerű.
További kultúrában történő felhasználási javaslatokról tájékozódjon a készítmény enegélyokiratából, mely letölthető a kép mellett található „Okirat/Biztonsági adatlap" linkre kattintva.
A Leptostar® 200 SL gyártója és az engedélyokirat tulajdonosa: QEMETICA Agricultural Solutions Poland S.A. A növényvédő szerek felhasználása kizárólag a biztonsági előírások betartásával történhet! Kérjük, mindig kövesse a címkén leírt figyelmeztetéseket és felhasználási útmutatót!