A hétfői nap kiemelt témái között szerepelt a Fenntartható Termelési Rendszer (FTR) bemutatása, amely a KITE Precíziós Gazdálkodási Rendszerére építve innovatív megoldásokon keresztül segíti a gazdákat a fenntartható és hatékony termelés megvalósításában. A folytatásban szó volt többek között a növény- és talajvédelmi szakigazgatás kihívásairól, valamint a magyar mezőgazdaságban rejlő lehetőségek és kihívások is górcső alá kerültek. Ezenkívül támogatási aktualitások és a növényvédő szerek és műtrágyák szállításáról, illetve tárolásáról, valamint a növényvédelmi védőfelszerelésekről és munkavédelmi előírásokról is szó esett.
A keddi napon az előadások a mikotoxin termelő gombák és toxinjaik mezőgazdasági jelentőségére, valamint a velük szembeni védekezési stratégiára összpontosítottak. A program első része a mikotoxinok szerepét és a fuzárium elleni védekezés fontosságát tárgyalta, különös tekintettel a kalászos növények fertőzéseire. A délutáni előadások a levélbetegségek és rozsda elleni védekezés kihívásaira irányultak. A napot egy szakmai kerekasztal-beszélgetés zárta, amely a mikotoxinhelyzet okait és lehetséges megoldásait vitatta meg.
A képzés harmadik napján a 2024-es év károsító helyzetének alakulása került napirendre, majd szó volt a feltörekvő kártevőkről, a gyapottok-bagolylepke és az amerikai kukoricabogár kártételéről, illetve a biológiai védekezési perspektívájáról. Az esemény további érdekes előadása a méhcsaládok összeomlásának okairól szólt. A továbbképzés nem csupán a szakmai előadásoknak adott teret, hanem lehetőséget biztosított a szakemberek közötti tapasztalatcserére és konzultációra is. A napi program végén kerekasztal-beszélgetésre is sor került „Szaktanácsadási tevékenység, aktualitások a szaktanácsadás területén” és „A szaktanácsadási rendszerek gyakorlati tapasztalatairól” címmel.
A képzés további részében a talajvédelem, precíziós növénytermesztés, növényvédelem és agrártechnológiai fejlesztések témáit érintették a szakemberek. Továbbá szóba került a talajegészség, valamint a meteorológiai előrejelzések fontossága.
A képzés zárónapján a résztvevők még előadást hallhatnak többek között a mechanikai gyomirtási technológiákról, drónok mezőgazdasági használatának jogi szabályozásáról, majd a tanúsítványok kiosztásával zárult a program.