A Gabonatermesztők Országos Szövetsége (GOSZ) és a Vetőmag Szövetség és Terméktanács (VSZT) döntése alapján létrejött a Fajtakísérleti Innovációs Tanács (FIT). A FIT célja, hogy független, átlátható finanszírozású és szakmailag megbízható kísérletsorozattal segítse a magyar gazdálkodókat. A program pártatlan versenyhelyzetet teremt a Kárpát-medencében legjobban termeszthető és a világpiacon is értékesíthető növényfajták és hibridek számára. Ezáltal a hazai termelők megalapozott döntést hozhatnak a legmegfelelőbb fajták kiválasztásában.
A KITE Zrt. kezdetektől fogva aktív szerepet vállal a posztregisztrációs fajtakísérletek fejlesztésében. A KITE, a Vetőmag Szövetség és Terméktanács, az IKR, a GOSZ és a Hőgyészi Agrokémia támogatásával 2007-ben indult el az első ilyen típusú kísérletsorozat, kezdetben kizárólag kukorica hibridekkel. Később a NAK is csatlakozott a kísérletek megvalósításához és támogatásához, azóta GOSZ-VSZT-NAK Posztregisztrációs kísérletek néven elérhető a projekt. Az évek során a projekt folyamatosan bővült, és ma már az őszi búza, őszi káposztarepce vizsgálatai is helyet kaptak a programban.
A KITE nemcsak pénzügyi és szakmai támogatója a kísérleteknek, hanem saját fejlesztésű termékeivel is részt vesz. A 2024. évi őszi búza középérésű fajtacsoportban a KITE Marcopolo fajtája a harmadik helyen végzett szemtermésben, ami jól mutatja a vállalat nemesítési tevékenységének sikerét és a magyar mezőgazdaság fejlődéséhez való hozzájárulását.