2025. 04. 07.

„Kemény edzés, könnyű meccs” – egy sikeres karrier a KITE-nél

Karrierút sorozatunkban, olyan kollégákat mutatunk be, akik szakmai fejlődésükkel és személyes történeteikkel inspirálhatják azokat, akik a KITE Zrt.-nél keresik számításaikat. Buglyó Máté 2021-ben junior ügyvitelfejlesztési koordinátor pozícióban csatlakozott a vállalathoz, azóta pedig meghatározó szereplőjévé vált a csapatnak. Vallja, hogy a kemény munka mindig meghozza gyümölcsét – ahogy mondja, "kemény edzés, könnyű meccs", és ez az elv nemcsak a sportban, hanem a szakmai életben is működik.

– Hogyan kezdődött a pályafutásod a KITE-nél?

Mindig is olyan helyen szerettem volna dolgozni, ahol van lehetőség a szakmai fejlődésre, és egy olyan karriert építhetek, amiről korábban álmodtam. A Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karán végeztem, majd a mesterdiplomát Marketing szakon szereztem meg. Ezt követően elkezdtem keresgélni a munkalehetőségek között és a covid időszak alatt találkoztam a KITE álláshirdetésével, majd 2021. április 1-jén csatlakoztam a vállalathoz. Az első időszak kihívásokkal teli volt, de a kollégák rendkívül segítőkészek voltak, ami sokat számított, így három hónap alatt teljesen be tudtam illeszkedni.

– Kiket emelnél ki, akik segítettek az út elején?

Mindenki sokat segített a szervezet kiismerésében, a munkafolyamatok elsajátításában. Az is sokat jelentett, hogy a junior program nagyon jól szervezett volt, és egy év alatt teljes értékű csapattaggá válhattam. A HR osztály és a felettesem folyamatosan figyelt rám, rendszeresen kaptam visszacsatolást. Az idei évtől a Navigátor Program keretében az új dolgozók beintegrálására már külön figyelmet fordít a KITE Zrt., nem tudom miben lett volna másabb annak idején, ha nekem is van egy navigátorom, de én akkor is maximálisan éreztem a támogatást.

– Rövid idő alatt, folyamatosan léptél előre, junior pozícióból megbízott, majd ügyvitelfejlesztési koordinátor, és tavaly novembertől belső tanácsadó lettél. Szerinted mi kellett ahhoz, hogy sikeres pályát fuss be?

A kulcs a szorgalom volt, persze fontos a lexikális tudás is, de ha mellette nincs szorgalom, akkor az önmagában kevés.  Amikor valamit nem tudtam, kérdeztem, utánajártam, és igyekeztem minél hamarabb elsajátítani az új ismereteket. Az extrovertált személyiségem – azt gondolom – szintén segített abban, hogy könnyebben kommunikáljak a kollégákkal, és közösen találjunk megoldásokat. Az új vállalatirányítási rendszer bevezetéséhez kapcsolódó SAP KIVIR projekt rengeteg kihívást tartogatott, ezért belevetettem magam a munkába, szerintem ezt látták rajtam a feletteseim is, és talán ennek is köszönhetem, hogy ilyen gyorsan tudtam előrelépni.

– Jelenleg milyen feladatok teszik ki a munkaköröd?

Az ügyvitelfejlesztés egyfajta híd az üzleti életben dolgozó kollégák és a fejlesztők között. Az üzleti területek felől érkező problémákat és új igényeket mi fogalmazzuk meg úgy, hogy azokat a fejlesztők a lehető leghatékonyabban tudják megvalósítani. A legjobb része ennek a munkának a kreativitás – mindig azon kell dolgoznunk, hogy a legkevesebb fejlesztéssel érjük el a lehető legjobb eredményt úgy, hogy közben más üzleti területek nem sérülnek. Ehhez persze sok egyeztetés, tesztelés és háttérmunka kell, de éppen ettől izgalmas. Azt vallom, hogy "kemény edzés, könnyű meccs" – ha az elején odatesszük magunkat, a siker már könnyebben jön. Ha valaki beleveti magát a munkába, hamar megbecsülik, és meghatározó tagja lesz a csapatnak.

– A KITE egy mezőgazdasági vállalat, ahol azt gondolhatnánk, hogy az agronómiai és műszaki ismeretek elengedhetetlenek. Te viszont más területről érkeztél. Érezted ennek a tudásnak a hiányát?

Azt hittem, sokkal jobban fogom érezni az agronómiai és műszaki tudás hiányát, mint amit most tapasztalok ezen a területen. Az én munkámban nem az a legfontosabb, hogy pontosan mikor van az aratás időszaka, hanem az, hogy a rendszerünkben a beszerzés és a logisztika folyamatai megfelelően működjenek. Így hamar kiderült számomra, hogy nem indulok hátránnyal, amellett, hogy az itt töltött idő alatt nagyon sokat tanultam.

– Fiatalként és szinte pályakezdőként kezdtél a vállalatnál. Mit gondolsz a generációs különbségekről cégen belül?

Szerintem a KITE-n belül nem a kor, hanem a szakmai tudás számít. Amikor egy fiatal munkavállaló érti a folyamatokat, alá tudja támasztani a javaslatait, és az ötletei 1-2 alkalommal sikeresen zárulnak, akkor utána adnak a szavára.  Én azt tapasztalom, hogy a csapatépítésre vállalati keretek között is nagy hangsúly van fektetve, a KITE Napokat kifejezetten szeretem, pont azért, mert ezek az események erősítik a csapatkohéziót és segítenek abban, hogy még jobban megismerjük egymást és személyesebb beszélgetések is kialakuljanak. Egyik személyes élményem, hogy egy ilyen kötetlen beszélgetés során kiderült, több kollégám is lelkes futó, így tavaly csapatot alakítottunk, és együtt teljesítettük az Ultra Tisza-tó 130 km-es távját. Idén pedig - már egy kibővült 10 fős KITE csapattal - az NN Ultrabalatonra készülünk, ahol mindenki fél maratoni távot fog futni. Szerintem egy összeszokott, jó társaság sokkal hatékonyabban is tud együtt dolgozni, és ez nem azt jelenti, hogy nincsenek „vitáink”, de azok mindig szakmaiak és soha nem személyesek.

– Mit mondanál azoknak, akik szeretnének a KITE-be jelentkezni?

Látogassanak el a kite.hu Karrier oldalára és küldjék el a jelentkezésüket! Viccet félretérve, a KITE egy stabil munkahely, ahol a szakmaiság mellett a közösségi élet is fontos szerepet kap. Szerintem, aki szívesen tanul, szorgalmas, nem fog csalódni a vállalatban.