Sávos talajművelési technológia alapja
A sávos talajművelési technológia egyik kulcsfontosságú eleme az alapművelés és az azzal egy menetben végzett alap műtrágyalehelyezés. A hántott, vagy hántatlan tarlón végzett beavatkozáskor át kell vágni a szármaradványokat, azokat a művelendő sorok közé kell rendezni, a talajt 28-30 cm mélységben át kell lazítani, eközben folyékony vagy szilárd tápanyagot kell lehelyezni a művelt sávba a felszín alá, majd az átlazított talaj rögösségét meg kell szüntetni, rögaprítással és lezárással közel magágy minőségű sávokat kell kialakítani.
Hatékonyság jegyében
Az Orthman 1tRIPr sávos talajművelő gép a felsorolt követelményeket egyetlen menetben teljesíti. A 1tRIPr-el létrehozott sávok elősegítik a csapadék gyors felvételét és a talajnedvesség megőrzését. Az átlazított kiváló talajszerkezetű magágy biztos, homogén kelést és a növények egyöntetű fejlődését eredményezi. A 1tRIPr alkalmas szilárd és folyékony műtrágya kijuttatására is. A soronkénti paralelogrammás felfüggesztés és mélységhatárolás precíz, akár egyidejűleg két szintre történő műtrágya-lehelyezést biztosít, elősegítve a műtrágya hatékony hasznosulását. A 1tRIPr-el kialakított sávok a tenyészidő alatt folyamatosan ideális talajkörnyezetet biztosítanak a növényfejlődéséhez. Az eszköz átlazítja a gyökérzónában található tömörödött rétegeket, megszűnteti az üregesedést, helyreállítja a talaj szerkezetét, így megteremti az akadálymentes gyökérfejlődés feltételeit.
Orthman szerelvények
Az Orthman sávművelő felszerelhető többféle szilárd műtrágyaszóró szerelvénnyel is. A 6 vagy 9 tonnás kapacitású Orthman XD tartálykocsi vontatott kivitelben szerelhető fel 8 illetve 12 soros sávművelőkre. A rendszer csigás adagolóval és levegős anyagtovábbítással rendelkezik. A műtrágyaszóró kocsi tengelye felszerelhető aktív munkagépkormányzással, ami megkönnyíti a lejtőkön való munkavégzést és elősegíti a szerelvény egyenes nyomvonalon tartását. A 6 soros sávművelők 3 tonna kapacitású szilárd műtrágyatartállyal szerelhetők fel, amely támkerekek segítségével csatlakozik az eszközhöz, így a művelőelemek és a traktor hárompont emelő szerkezete nem kap indokolatlan extra terhelést. Az elforduló támkerekek kompakt szerelvényt és jó közúti manőverezhetőséget biztosítanak.